Звіт сільського голови 2019. Стаття 15

Важко повірити, але ще років 15-20 тому вуличне освітлення можна було побачити хіба що лише на центральній трасі.

А зараз йти вночі в темноті, наприклад, по вулиці Гоголя так же незвично, як не заходити місяць в Фейсбук. Так, бувають періоди, коли є проблеми з освітленням, але загалом все заселене село можна вважати повністю освітленим. Активно почали освітлювати вулиці ще під час 5 і 6 скликання Погребської сільської ради (2006-2015 роки), але наблизилися до його завершення (тобто забудованої і заселеної частини Погребів) лише нещодавно. (Звичайно, повністю закритим це питання назвати не можна, тому що багато нових масивів тільки будуються і в процесі розбудови нової вулиці сільська рада монтує там вуличне освітлення).

Пройдемося по основних подіях пов’язаних з освітленням вулиць під час 7 скликання Погребської сільської ради.

В 2016 році освітили вулиці Нову, Весняну, Тепличну, Центральну, Яблуневу.

Також силами Погребської сільської ради за сприяння спонсора було встановлено електричні опори і змонтовано дорожне освітлення при в'їзді в село (по Погребському шляху) протяжністю в кількасот метрів. Освітлення дещо відрізняється від того, яке облаштовано в інших частинах Погребів. Зокрема, джерело світла знаходиться над самим дорожнім полотном, а не нахилене до дороги під кутом. Також сила освітлення в кілька разів більша, ніж на інших сільських ліхтарях.

В 2017 році забезпечили вуличним освітленням вулиці Берегову, Лесі Українки, Каштанову, Київську.

Також відбулася модернізація вуличного освітлення по центральній трасі (вулиці Єдності, Світанкова, Гагаріна) – встановлено LED лампи, які є більш економні та довговічні. Завдяки цьому дорога стала ще більш безпечною як для пішоходів, так і для водіїв, що відмітили навіть жителі Зазим’я та Пухівки, які цим шляхом часто користуються.

А перед Новим роком було проведено масштабну і зовсім не дешеву (вартість ~ 0,5 млн. грн.) роботу по освітленню вулиці Столичної. Встановлено 72 ліхтаря по дорозі, протяжність якої більше 2,5 км.

2018 рік запам’ятався модернізацією вуличного освітлення по вулиці Ватутіна та Соборної. Якість та кількість світла стала не гірша, ніж по трасі. Також змонтували вуличне освітлення по вулиці Рибальській.

На грудень 2019 року заплановано будівництво вуличного освітлення на вулицях Грушевського та Софіївській.

Постійно проводиться заміна ламп освітлення, яка щомісяця коштує немалих грошей. Що вже говорити про вартість електроенергії, яка витрачається на те, щоб вночі по вулицях було ходити так же спокійно, як і вдень. Плата за вуличне освітлення, яку сплачує населення, не покриває і третини витрат. Та й 100% населення не платить…

Також здійснюється розчистка вздовж електроліній від аварійних дерев, які при сильних поривах вітру чи в снігопад рвуть проводи і все село залишається без світла.
На закінчення, нагадаємо, що з питань заміни освітлювальних елементів на вулицях ви можете звертатися до депутата Погребської сільської ради Силюкова Данила Сергійовича (тел. 050-109-23-00).
Користуючись нагодою, хочемо подякувати Данилу Сергійовичу за його роботу, яку він здійснює в напрямку забезпечення села вуличним освітленням. Так, коли механізм працює, то ніхто не задумується над його цінністю. Але коли щось виходить з ладу, то зразу відчувається багато незручностей і ми навіть не підозрюємо, скільки сил і коштів може коштувати усунення проблеми.