Державні посилання

prezident

rada

Звіт сільського голови 2019. Стаття 7

В продовження статті №3 нагадаємо, що питання сміттєзбору в нашому селі підіймалося дуже давно.

Деінде в селі ще можна побачити металеві таблички, на яких написано текст приблизно такого змісту «…в цьому місці забирається сміття в перший і третій четвер тижня…». Спочатку (тоді, років 15 тому) цей задум реалізовувався досить успішно: люди приносили сміття в зазначений час в зазначене місце, де трактор його забирав. Однак з часом цей проект практично перестав реалізовуватися якісно.

Однак в лютому місяці 2016 року в селі почали з’являтися криті пункти сміттєзбору (ПСЗ) (своєрідні «сміттєві зупинки»). Спочатку їх було 7, де розміщувалося по кілька сміттєвих контейнерів. Згодом деякі пункти ПСЗ перенесли чи прибрали. Тричі було зафіксовано підпал цих пунктів (двічі перед тецівською гіркою [фото] і раз на розі вул.Соборна і Франка), також були викрадення контейнерів та завалювання ПСЗ будівельним сміттям.

Протягом наступних років було доставлено ще кілька таких ПСЗ. Також зробили частішим забір сміття (тричі в тиждень). Для прикладу, за перші десять місяців 2017 року: вивезли на полігон ТОВ «Десна-2» - 82,05 тон відходів та ТОВ «Еверест Еко» - 3200 м³ відходів.

Окрім цього, щовесни в Погребах проводяться двомісячники благоустрою.

Кілька років тому була спроба запустити роздільний сміттєзбір, але з певних причин до кінця це довести не вдалося. Однак Погребська сільська рада і місцеві активісти розуміють, що централізований вивіз сміття на полігони не вирішує проблему в перспективі. Тому зараз обговорюються ідея запуску роздільного сміттєзбору, яка, більше всього, будуть включати не тільки Погреби, але й сусідні населені пункти, що може зменшити вартість проекту та зробити його реалізацію зручнішою і ефективнішою.