Оголошення про дії у надзвичайних ситуаціях:повінь, паводок

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЖИТЕЛЯМ СЕЛА ПОГРЕБИ ЩОДО ДІЙ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ: ПОВІНЬ, ПАВОДОК.

ДІЇ У ВИПАДКУ ЗАГРОЗИ ВИНИКНЕННЯ ПОВЕНІ, ПАВОДКА:

-Запам’ятайте! Сирени та переривчасті гудки підприємств та транспортних засобів - це сигнал ’’Увага всім". Негайно ввімкніть радіоприймач або телевізор. Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв'язку з вами.

-Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

-Підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть усе у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті.

-Від’єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ.

-Перенесіть більш цінні речі та продукти на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці.

-Переженіть худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість.

ДІЇ В ЗОНІ РАПТОВОГО ЗАТОПЛЕННЯ ПІД ЧАС ПОВЕНІ, ПАВОДКА:

-Зберігайте спокій, уникайте паніки.

-Швидко зберіть необхідні документи, коштовності, ліки, продукти та інші необхідні речі.

-Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

-По можливості негайно залиште зону затоплення.

-Перед виходом з будинку вимкніть електрику та газ, загасіть вогонь у грубах. Зачиніть вікна та двері, якщо є час - закрийте вікна та двері першого поверху дошками (щитами).

-Відчиніть хлів - дайте худобі можливість рятуватися.

-Підніміться на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий - займіть горішні приміщення.

-До прибуття допомоги залишайтесь на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти.

-Перевірте, чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, по можливості, допомогу.

-Потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги.

-Не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти та інше).

ДІЇ ПІСЛЯ ПОВЕНІ, ПАВОДКА:

-Переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття.

-Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку.

-Обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені.

-Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території.

-Здійснюйте відкачування води затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об'єму води на добу.

-Електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування.

-Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбудьтеся їх та консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.

-Все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.

Сподіваємося, що наші рекомендації вам не знадобляться, але у разі необхідності - використовуйте їх, і це, можливо, суттєво зменшить для вас небезпеку повені, паводка та їх наслідків.

Рекомендуємо завчасно застрахувати будівлі та майно.

ЗБІРНИЙ ЕВАКУАЦІЙНИЙ ПУНКТ №1

МІСЦЕ ЗБОРУ ДЛЯ ЕВАКУАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ – ТЕРИТОРІЯ ПОГРЕБСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

(С. ПОГРЕБИ, ВУЛ. ЄДНОСТІ,57)

ЗБІРНИЙ ЕВАКУАЦІЙНИЙ ПУНКТ №2