Державні посилання

prezident

rada

Про послуги з перевірки димо- та вентканалів

https://kv.104.ua/ua/services/safety/ventilation/id/chomu-vazhlivo-slidkuvati-za-dimohodami-ta-ventilj-35

 

ПОРАДИ ПАТ «КИЇВОБЛГАЗ» ЯК УНИКНУТИ ЗДИРНИЦТВА ШАХРАЇВ ПРИ ОБСТЕЖЕННІ ДИМАРЯ

У двох селах Київської області були виявлені факти шахрайства під час перевірки димових та вентиляційних каналів сторонніми організаціями. Зловмисники, представляючись представниками ПАТ «Київоблгаз» вимагали у споживачів по 70-80 грн за перевірку димовентканалів в іншому випадку погрожували відключенням. У зв’язку з цим компанія радить споживачам, як не потрапити на гачок шахраїв.

 

Щорічне прочищення димовентиляційних каналів (ДВК) у багатоквартирних будинках - процедура обов'язкова

Перевірку і прочищення димових та вентиляційних каналів виконують спеціалізовані організації, які мають дозвіл на виконання цих робіт Державної служби України з питань праці. Як правило, це приватні компанії, які надають свої послуги на комерційних умовах. ПАТ «Київоблгаз» не має ніякого відношення ні до цих організації, ні до вартості їх послуг. Газовики лише перевірять наявність тяги в димовентканалах під час планових обстежень, до того ж роблять це безкоштовно. Втім, останнім часом, почастішали випадки недобросовісного виконання своїх послуг організаціями з перевірки ДВК. Зокрема були зафіксовані випадки ошукування споживачів групою шахраїв в селах Данилівка та Варовичі, що на Васильківщині.

Так звані «фахівці» представлялися працівниками ПАТ «Київоблгаз», вимагали кошти за перевірку димовентканалів у розмірі 70-80 гривень, а у разі відмови від послуги погрожували відключенням газу. При цьому, користуючись необізнаністю сільських мешканців, деяким споживачам, в яких взагалі був відсутній димохід, під натиском «спеціалістів» довелося оплатити непотрібну послугу. Фактично ця організація продавала просто аркуш паперу, не виконуючи жодних перевірок. Провівши розслідування, служба безпеки     ПАТ «Київоблгаз» встановила, що дійсно спеціалізовані організації              ТОВ «Газпромбезпека» та ФОП Головатий Віктор Вікторович вже тривалий час проводять перевірки стану димоходів та вентканалів на території Васильківського, Переяслав-Хмельницького, Фастівського районів, при цьому порушуючи права громадян. З цими фактами ПАТ «Київоблгаз» звернулося до правоохоронних органів. 

ПАТ «Київоблгаз» буде вдячний споживачам за небайдужість і оперативний сигнал за телефонами Контакт-центру 044 36 46 104 та 067 44 49 104 щодо будь-яких випадків, що засвідчують перевищення працівниками своїх повноважень або недобросовісного виконання робіт, пов`язаних з газопостачанням.

 

ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ШАХРАЇВ

Щоб споживачі не приймали пічників за шахраїв, керівники спецорганізацій мають заздалегідь погоджувати перевірку із сільською радою, розклеювати оголошення. Під час обходу подвір`їв спеціалісти повинні пред’являти посвідчення своєї організації і пояснювати споживачам, які роботи вони оплачують.

Відповідно до Правил безпеки систем газопостачання, пічники повинні перевірити:

  • Засміченість димових і вентиляційних каналів, і у разі необхідності їх прочищати або ремонтувати;
  • Щільність і відокремленість каналів; Наявність нормальної тяги спеціальним приладом (анемометром);
  • Наявність і справність протипожежних переділок від горючих конструкцій будівель;
  • Справність і правильність розташування оголовка відносно даху і розміщених поблизу будівель, споруд і дерев з врахуванням зони вітрового підпору;
  • Відсутність сажі і смоли на внутрішніх і тріщин на зовнішніх поверхнях каналів.

 

Тому перш ніж платити кошти, вимагайте надання якісної послуги.

 

На Київщині зазначені роботи виконують кілька сотень організацій, які мають діючий дозвіл, підготовлений персонал і спецобладнання. Ознайомитися з переліком цих організацій ви можете на сайті Державної служби України з питань праці у розділі «Реєстр дозволів».

 

ХТО ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЗА СТАН ДИМОВЕНТКАНАЛІВ

У Правилах безпеки систем газопостачання визначено: відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на керівників житлово-експлуатаційних організацій, у житлових кооперативах - на голову, у приватних будинках - на власників. Щоб акти перевірки були своєчасно надані до газового господарства також дбає власник. Контроль за проведенням перевірок стану димових і вентиляційних каналів повинні забезпечувати балансоутримувачі (власники) будинків. Витрати на перевірку та прочистку димових та вентиляційних каналів в структурі тарифу на природний газ не передбачені. Тому оплачуються споживачем особисто відповідно до прайсу спеціалізованої організації.

 

КОМУ НЕ ПОТРІБНІ ПОСЛУГИ ПІЧНИКІВ

Акт на придатність ДВК не потрібен тоді, коли в житловому приміщенні встановлений опалювальний котел, конвектор парапетного типу або двоконтурний навісний котел з герметичною камерою згорання, в яких подача повітря для горіння палива та відвід продуктів згорання відбувається через зовнішню стіну будівлі, але за умови відсутності в приміщенні, де встановлені газові прилади, димового чи вентиляційного каналу. Але в таких випадках споживачам слід звернути увагу на вимоги паспортів заводів – виробників вищезгаданого газового обладнання, в яких зазначається про необхідність щорічного обслуговування котлів перед початком опалювального сезону. Крім загального обстеження приладу, в комплекс робіт з обслуговування входить перевірка й прочищення повітряно-димових патрубків.

 

УВАГА! При наявності в приміщенні вентиляційного або димового каналу проведення періодичної перевірки ОБОВ`ЯЗКОВЕ.

 

ПЕРІОДИЧНІСТЬ ОБСТЕЖЕННЯ ДВК

Димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів, які працюють сезонно перевіряються один раз на рік, перед початком опалювального сезону. Якщо такі прилади працюють цілий рік – двічі на рік (навесні і восени).

Димоходи опалювально-варочних печей - не рідше 1 разу на 6 місяців (навесні і восени).

Обслуговування димоходів газового обладнання з відведенням продуктів згоряння через зовнішню стіну будинку необхідно проводити одночасно з обслуговуванням газового обладнання за документацією з експлуатації заводів-виробників.

Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими. У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на рік.

 

ХТО ПРОВОДИТЬ ПЕРЕВІРКУ ТА ПРОЧИСТКУ ДВК

Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

 

ПЕРЕВІРКИ ДВК

Періодичні перевірки ДВК багатоквартирних будинків спеціалізовані організації заздалегідь погоджують з балансоутримувачем – це може бути ЖЕК або об’єднання співвласників будинку, а в селах - з місцевою владою. Мешканців повідомляють про проведення перевірки через оголошення на інформдошках біля будинків. Під час обходу домоволодінь, на вимогу власника житла, «пічники» мають пред`явити посвідчення.

Якщо представник організації, яка здійснювала перевірку виявляє несправність каналів, він має попередити вас під розписку про небезпечність користування газовими приладами, а акт перевірки передати до газового господарства для вжиття відповідних заходів.

В нашій області зазначені роботи виконують близько 100 організацій. 

В зимовий період, не рідше одного разу на місяць, власники приватних будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів, щоб вчасно запобігти їх обмерзанню і закупорці.

 

ЧОМУ ВАЖЛИВО СТЕЖИТИ ЗА ДИМОХОДАМИ ТА ВЕНТИЛЯЦІЙНИМИ КАНАЛАМИ ТА ЯК ЦЕ РОБИТИ

Правильна робота димоходів та вентканалів впливає на нашу безпеку та здоров`я, адже найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє саме порушення тяги. Особливо пильними мають бути користувачі газових приладів з відводом продуктів згоряння в димоходи - котлів та водонагрівачів. Обов’язково треба перевіряти тягу перед кожним використанням газових приладів

 

НЕСПРАВНИЙ ДИМОХІД ЗАГРОЖУЄ ВАШОМУ ЗДОРОВ’Ю І ЖИТТЮ

При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні, що може викликати загрозу отруєння чадним газом. Тож ДВК-система повсякчас має бути цілою та справною. Для цього її треба періодично обстежувати, а у разі необхідності прочищати і ремонтувати.