Компанія “Укргідроенерго” уклала 21 угоду на будівництво захисних споруд для Київської ГЕС та Київської ГАЕС. Загальна вартість цих контрактів склала 372 млн грн. Такі заходи є частиною зусиль для забезпечення безпеки стратегічно важливих об’єктів в умовах війни.
Витрати на проєктну документацію
Найдорожчим етапом проєкту стала розробка проєктно-кошторисної документації для будівництва підземної захисної споруди. Договір на цю роботу був укладений у липні 2023 року на суму 77,8 млн грн. Крім того, у серпні цього року “Укргідроенерго” повідомило про коригування документації вартістю 30,4 млн грн. Закупівлі на саме будівництво цієї підземної споруди в системі Prozorro поки що не були опубліковані.
Додаткові витрати на захист
Загалом на антидроновий захист та проєктну документацію було витрачено 262,4 млн грн. Проєкт DOZORRO TI Ukraine повідомляє, що на захист гідроелектростанцій було витрачено 12 млрд грн — у десять разів більше, ніж на будівництво захисних споруд для українських атомних електростанцій.
Київщина розвиває партнерські відносини з п’ятьма країнами
Активні міжнародні зв’язки
Київська обласна військова адміністрація активно працює над встановленням нових партнерських відносин із регіонами США, Великобританії, Німеччини, Франції та Італії. Основним пріоритетом є співпраця з міжнародними організаціями, іноземними посольствами, регіонами та муніципалітетами.
Допомога від міжнародних партнерів
Зокрема, регіон Іль-де-Франс уже передав понад 7000 планшетів, а також велику кількість меблів та фурнітури для потреб області. Середньочеський край надав 12 шкільних автобусів та прийняв 94 дитини з Київщини на відпочинок.
Київська ОВА планує поновити співпрацю з регіоном Анкари в Туреччині, штатом Меріленд у США, а також розпочати комунікацію з пристоличним регіоном Відень в Австрії. Це свідчить про готовність Київщини зміцнювати свої міжнародні зв’язки в умовах сучасних викликів.
Раніше тало відомо, які райони Києва можуть піти під воду у разі руйнування ГЕС.