Не світлом єдиним: як зростуть тарифи на воду в Київській області

Тарифи на воду

На Київщині спостерігається тенденція до підвищення тарифів на водопостачання: Борщагівська громада оголосила про зростання цін на воду з червня, а ще три прилеглі громади – з травня. Крім того, 17 громад прийняли відповідне рішення ще з початку 2024 року. Зростання тарифів для населення пояснюють підвищенням вартості комунальних послуг. 

Зростання тарифів на водопостачання на Київщині: причини та наслідки

З 1 червня одна сільська громада на Київщині, а на початку травня ще дві міські та одна сільська громада оголосили про підвищення тарифів на водопостачання.

Це підвищення пов’язане з економічними обґрунтуваннями вартості комунальних послуг. Місцеві водоканали вказують на збільшення прожиткового мінімуму, зростання заробітної плати працівників, подвоєння витрат на електроенергію та значні витрати на паливно-мастильні матеріали.

Підвищення тарифів на воду на Київщині: нові регуляції та вплив на місцевих мешканців

З 1 червня на території двох сіл Борщагівської громади за рішенням виконкому вводяться нові тарифи на водопостачання, що надаються ТОВ “Петропавлівське”.

Для жителів села Петропавлівське тариф зріс з 14,90 до 17,88 гривні за кубічний метр (на 2,98 гривні або на 20%). Також збільшився тариф на водовідведення. У селі Петропавлівське він підвищився з 18,70 до 22,44 гривні (на 3,74 гривні або на 20%), а у Софіївській Борщагівці з 21,20 до 25,44 гривні (також на 20%).

Крім того, з червня починають діяти відкориговані в січні тарифи від КП “Софія”. Водопостачання подорожчало з 17,63 до 17,76 гривні, що становить зростання на 0,7%, також змінилися тарифи на водовідведення.

З травня принаймні дві міські громади оголосили про підвищення тарифів. У Вишневому, за повідомленням КП “Вишнівськводоканал”, з 1 травня введено плату за абонентське обслуговування. Для споживачів комунальних послуг підприємства встановлено плату за індивідуальними договорами, розраховану на одного абонента в місяць. У будинках з вузлом комерційного обліку тариф становить 59,67 гривні на місяць (з ПДВ), де централізоване водопостачання коштує 30,67 гривні, а водовідведення – 29 гривень. У будинках без вузла обліку ця сума складає 58 гривень, з яких по 29 гривень за водопостачання та водовідведення.

У водоканалі пояснили, що плата за абонентське обслуговування буде виставлятися як окремий платіж і нараховуватиметься у фіксованому розмірі на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців та обсягу спожитої води.

Абонентське обслуговування вводиться і в Боярській громаді: з 1 червня мешканці отримуватимуть нові платіжки. Для абонентів КП “Боярка-Водоканал” централізоване водопостачання та водовідведення коштуватиме 52,69 гривні на місяць, з яких водопостачання становить 23,93 гривні, а водовідведення – 28,76 гривні.

Як раніше повідомляла КВ, причини підвищення прокоментувало керівництво водоканалу. Директор КП “Боярка-Водоканал” Андрій Михеєнко пояснив, що зростання тарифів пов’язане з подорожчанням забезпечення самого водоканалу.

Михеєнко повідомив, що КП “Боярка-Водоканал” розглядає можливість підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Він пояснив, що таке рішення зумовлене зростанням вартості електроенергії, паливно-мастильних матеріалів та матеріалів для ліквідації аварій.

Ці наміри викликали обурення серед місцевих мешканців, які скаржаться на такі кроки під час великої війни та на якість води в Боярці. Втім, комунальники запевняють, що принаймні до кінця 2024 року мешканці не помітять підвищення, оскільки місцева влада передбачила компенсацію різниці в тарифах.

Директор КП “Боярка-Водоканал” заявив, що для населення вартість послуг з водопостачання та водовідведення залишиться стабільною. Він додав, що Боярською міською радою передбачено компенсацію різниці в тарифах на 2024 рік.

Тарифи на воду також піднялися у Гірській сільській громаді. З березня 2023 року тут діяв тариф на водопостачання у розмірі 24,60 гривні, а на водовідведення – 27,72 гривні. З травня тариф на воду зріс на 9 гривень або майже на 40% – до 34,38 гривні, а на водовідведення на 24 гривні або на 86% – до 51,72 гривні. Загальне підвищення тарифу тут склало 64,5% – з 52,32 до 86,1 гривні.

Зміни тарифів на водопостачання та водовідведення в Київській області

З початку року в кількох громадах Київської області тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення зросли через рішення місцевих влад. Наприклад, в Березані нові тарифи встановлені на рівні 31,80 гривень за кубічний метр води для водопостачання та 47,58 гривні для водовідведення, що призвело до зростання загальної суми на 37,06%. У Вишгороді тарифи зросли для деяких категорій мешканців, а в Узині, Фастові та Обухові також було здійснено підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення. В Українці й Василькові планується збільшення тарифів з квітня. У селах також зафіксовані зміни тарифів на послуги водопостачання та водовідведення. В цілому, це пов’язано з фінансовими труднощами, зокрема через недоотримані кошти від споживачів та збитковість КП, що зумовлено необґрунтовано низькими тарифами. Також варто відзначити, що у майбутньому водопостачання в Києві може надавати новий монополіст, що ставить під сумнів роль чинного оператора.

Раніше стало відомо, що міський голова повідомив, що будівництво церкви Пресвятої Трійці на вулиці Північній було схвалено ще в серпні 2021 року, тому Кличко не підтримав петицію киян.

Please Post Your Comments & Reviews

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *