Столиця України значно покращила показники стану атмосферного повітря, потрапивши до так званої “зеленої зони” у світовому рейтингу якості повітря IQAir World Air Quality Report. Порівняно з минулим роком, Київ зміг суттєво піднятися у цьому списку, що є позитивною новиною для жителів міста. Однак, не всі райони столиці можуть похвалитися однаково чистим повітрям.
Кращі та гірші райони за якістю повітря
Згідно з рейтингом, найчистіше повітря спостерігається в районах Солом’янки, Деміївки та Позняків. Ці райони отримали найкращі показники, що дозволило Києву увійти до “зеленої зони”. Однак не всі райони столиці можуть похвалитися такими результатами. У районах Петропавлівської Борщагівки, Вишневого, Березняків, Лівобережжя та Дарниці спостерігається перевищення допустимих норм шкідливих речовин у повітрі. Основною причиною цього є пожежі в Чорнобильській зоні, які вже майже тиждень не вщухають.
Ці пожежі помітно впливають на стан повітря в окремих частинах Києва, що відображено на інтерактивних картах якості повітря. На карті можна помітити, що ситуація з повітрям в різних районах міста суттєво відрізняється — від чистого до забрудненого.
Проблеми через пожежі та вітри
Якість повітря в Києві продовжує змінюватися щоденно під впливом багатьох факторів. Серед них — пожежі на торф’яниках і в лісах поблизу столиці, зміни напрямку вітру, обстріли та техногенні катастрофи, спричинені війною. Попри ці проблеми, загальний стан повітря в Україні все ж залишається кращим, ніж у багатьох європейських країнах.
Також варто відзначити, що в цілому по країні, навіть на тлі війни, стан атмосферного повітря залишається на достатньо високому рівні. Київ, хоча і займає середнє місце у світовому рейтингу столиць за якістю повітря, має позитивні можливості на майбутнє.
Світовий контекст
У рейтингу якості повітря найгірші показники спостерігаються в таких містах, як Доха (Катар), Сан-Паулу (Бразилія), Аддіс-Абеба (Ефіопія) і Делі (Індія). У цих містах ситуація з забрудненням атмосферного повітря значно гірша, ніж у Києві.
Нещодавно стало відомо, що Київ посідає 165 місце з 173 у рейтингу найпридатніших для життя міст світу.