Росіяни знову пригрозили затопити Київ, підірвавши дамби Київської та Канівської ГЕС. Однак, гідролог та географ Віктор Вишневський запевняє, що це неможливо навіть теоретично.
Висотні переваги Києва
В ефірі Українського радіо Вишневський пояснив, що переважна частина міста перебуває на висотах 140-150 метрів над рівнем моря, тоді як Київське водосховище розташоване на позначці у 103 метри. Він зазначив, що “те, що є внизу, не може затопити те, що знаходиться на висоті, як океан не може затопити Тибет”.
Київське водосховище, маючи площу приблизно 900 квадратних кілометрів, дорівнює площі самого Києва. Навіть якщо допустити прорив водосховища, його об’єм все одно не вистачить для затоплення міста.
Гідролог також зазначив, що розрахунки можливого затоплення проводилися, але лише у теоретичному аспекті. Наприклад, якщо у гідровузлі сформується отвір завширшки 100 метрів, то за розрахунками Київ фактично не затоплюється, за винятком невеликої території біля Дніпра, зокрема, Нижніх садів.
Міцність Київської та Канівської ГЕС
Вишневський наголосив, що Київська ГЕС достатньо міцна, її турбіни розташовані вглиб під землею, і навіть ракетним ударом їх неможливо зруйнувати. Канівська ГЕС конструктивно дуже схожа на Київську, але на 8 років новіша і навіть трохи потужніша. Вона має 24 гідроагрегати, в той час як Київська – 20.
Також експерт зауважив, що Канів, на відміну від Києва, розташований лише на правому березі і доволі високо. Нижче Канева поблизу взагалі немає великих населених пунктів. Найближчий – Черкаси, але це дуже далеко.
Загалом, Вишневський запевняє, що затоплення Києва через прорив дамби Київського водосховища неможливе навіть у теорії. Він також зазначив, що подібні заяви з боку росії є лише спробами залякати українців.
Раніше Київська ГЕС стала під загрозою через загрози російських пропагандистів.