У Голосіївському районі Києва запланували будівництво колектора для укриття частини річки Либідь, з метою створення проїзду до нового торговельно-розважального центру «Ocean Mall».
План будівництва колектора на річці Либідь викликав занепокоєння активістів
Такі зміни передбачені детальним планом території, затвердженим Київрадою. Зокрема, це стосується місцевості біля Либідської площі — в межах бульвару Миколи Міхновського (колишньої Дружби народів), вулиць Великої Васильківської, Євгена Коновальця (Щорса), Володимиро-Либідської та Казимира Малевича.
Тим часом активісти організації «Цегла» вважають, що детальний план цієї території передбачає засипання частини річки.
Депутати Київради дозволили внести зміни до генплану, для цього вони вирішили створити робочу групу, до якої увійдуть представники Київської організації спілки архітекторів. Вони також перевірять виконання міської програми екологічного доброустрою водойми й розглянуть петицію «Про визнання долини річки Либідь зоною екологічного лиха».
Річка Либідь: проблеми та можливі рішення
Річка протікає через центр Києва і є однією з найважливіших водних артерій міста. Проте, наразі вона має ряд проблем, зокрема:
- Забруднення: Річка забруднена через скидання стічних вод, а також через інтенсивний рух транспорту вздовж її річища.
- Відсутність доброустрою: Береги річки не обладнані, а в деяких місцях вона протікає в бетонному жолобі.
- Підтоплення: Під час сильних дощів річка може виходити з берегів, що призводить до підтоплення прилеглих територій.
Раніше експерти пропонували закрити річку Либідь в колектор на ділянці від бульвару Міхновського до вулиці Коновальця. Це дало б можливість упорядковувати територію вздовж річки та уникнути підтоплень.
Однак, існує й альтернативне рішення. Замість того, щоб закривати річку в колектор, можна провести її реконструкцію та доброустрій. Це передбачає очищення води, облаштування берегів, створення зелених зон та зон відпочинку. Зменшення забруднення від транспорту може значно покращити стан річки. Заміна бензинових та дизельних транспортних засобів на електротранспорт зменшить викиди шкідливих речовин.
Рішення про те, як саме розв’язувати проблеми річки Либідь, має бути прийнято з урахуванням всіх факторів, включаючи екологічні, соціальні та економічні. Важливо провести широке громадське обговорення та залучити до процесу прийняття рішення всіх зацікавлених сторін.
Фахівці з Києва вивчають походження дивних плям на озері у Святошинському районі.