У Києві в жовтні зацвіли груші та алича: що стало причиною аномалії

Цвіте дика вишня на вулиці Ревуцького

Жовтень цього року в Києві здивував мешканців столиці аномальним цвітінням фруктових дерев. Між багатоповерхівками на Позняках та інших районах міста розквітли груші, алича, а місцями навіть дикі вишні та каштани. Ця подія викликала жваві обговорення серед жителів, де дехто вбачає у цьому знаки природи, пов’язані зі зміною клімату або навіть поганими передчуттями.

Що кажуть науковці

Фахівці пояснюють це явище як “повторне цвітіння”. За словами Миколи Шумика, заступника директора Національного ботанічного саду імені Гришка, стресові погодні умови, такі як тривала спека та посуха, змушують рослини активувати фізіологічні процеси, що призводить до передчасного цвітіння. Він зазначив, що коли рослина відчуває наближення загибелі, вона може викидати суцвіття восени. Це своєрідний спосіб рослини вижити – намагатися плодоносити й залишити насіння. Проте таке цвітіння виснажує рослину, і плодів від нього не буде.

Небезпека для рослин

Науковець також застерігає, що повторне цвітіння є шкідливим для дерев, оскільки воно виснажує їхні ресурси. Наприклад, гіркокаштани, що розквітли восени, виявляють ознаки сильного стресу. Це може бути наслідком забруднення повітря, поганих умов ґрунту та антропогенного впливу.

Чужинці під загрозою

Особливо часто така аномалія спостерігається в інтродукованих рослинах – тих, що були завезені з інших країн. Наприклад, каштан, який є символом Києва, походить із Середземномор’я. Науковець підсумовує, що наші аборигенні види, такі як яблуні чи вишні, рідко цвітуть повторно навіть за умов спеки.

Таким чином, цвітіння груш, аличі та каштанів у жовтні є проявом стресу дерев, що сигналізує про несприятливі екологічні умови.

Нагадаємо, у Києві зникли горобці – орнітолог пояснив, чи є загроза екологічної катастрофи.

Please Post Your Comments & Reviews

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *