15 пляжів у Києві відзначені як небезпечні для купання через несумісність проб води з санітарно-гігієнічними вимогами. Про це повідомляє Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.
Купання на 15 пляжах Києва заборонено через забрудненість води
Попри те, що цьогоріч пляжний сезон в столиці офіційно не відкрили, комунальне підприємство “Плесо” продовжує регулярно моніторити якість води на пляжах столиці. Минулого тижня були перевірені пляжі: “Золотий”, “Передмістна Слобідка”, “Чорторий”, “Наталка”, “Центральний”, “Молодіжний”, “Дитячий”, “Венеція”, “Веселка”, “Галерний”, “Тельбін”, “Райдуга”, “Троєщина”, “Вербний”, “Пуща-Водиця”.
Результати аналізів води на зазначених пляжах виявили, що вони не відповідають встановленим санітарним нормам. Вода в цих місцях забруднена бактеріями, що робить купання небезпечним.
Забрудненість води викликана високим рівнем кишкової палички
Департамент зазначає, що індекс ЛКП (лактопозитивна кишкова паличка) у воді підтверджує високий рівень бактеріологічного забруднення. Це особливо актуально під час спеки та після рясних опадів, коли кишкова паличка виражено розмножується у водоймах.
Медики попереджають, що в разі купання у забрудненій воді можливі симптоми гострої кишкової інфекції, які вимагають термінового звернення до лікаря. До таких симптомів відносяться: сухість у роті та горлі, підвищена температура з діареєю і блювотою, переймоподібні болі в животі, а також зменшене сечовипускання або його відсутність.
Фахівці радять уникати купання на цих пляжах і дотримуватися рекомендацій щодо безпеки на воді. Місцеві органи влади обіцяють продовжувати моніторинг якості води та оперативно інформувати громадськість про безпечність водних об’єктів у столиці.
Раніше у Києві річку Либідь хочуть закрити в колектор.