Які райони Києва можуть піти під воду у разі руйнування ГЕС, — дані від експерта

Київська ГЕС

Навіть у разі серйозного руйнування Київської ГЕС, більшість районів столиці не зазнають катастрофічного затоплення. Про це заявив професор Інституту радіоактивності навколишнього середовища Фукусімського університету Марк Железняк.

Експерт зазначив, що найбільше постраждає Оболонь, проте навіть тут рівень води суттєво не підніметься. За його розрахунками, навіть у випадку значного руйнування великого затоплення не очікується. Максимум, що може статися на Оболоні, яка розташована найближче до ГЕС, — це незначне підвищення рівня води в Оболонських озерах, а на вулицях Оболоні вода підніметься лише на кілька сантиметрів.

Ризики для Лівобережжя

Однак професор зауважив, що ситуація на Лівобережжі може бути складнішою, особливо в районі Русанівських садів, де є недобудована дамба, яка повинна захищати сади від повеней. Якщо руйнування ГЕС станеться, вода буде підніматися поступово, а не миттєво, як це часто показують у фільмах. Процес підвищення рівня води триватиме понад пів доби, і навіть за найгіршим сценарієм, висота води не підніметься вище 2,5-3 метрів.

Наслідки удару по Київській ГЕС

Нещодавно російські війська здійснили черговий масований удар по Україні. Однією з цілей стала Київська ГЕС, на яку було спрямовано ракети та дрони. Видання Forbes повідомило, що критичних пошкоджень станція не зазнала, що знизило загрозу можливого затоплення.

Андрій Коваленко, голова Центру протидії дезінформації, прокоментував цю ситуацію, зазначивши, що зруйнувати греблю Київської ГЕС ракетами неможливо. Науковець Євген Хлобистов додав, що у найгіршому випадку ГЕС просто перестане генерувати електроенергію, проте катастрофічних наслідків для навколишніх районів це не спричинить.

Таким чином, загроза затоплення Києва у разі руйнування Київської ГЕС, хоча й існує, не є критичною, особливо для більшості районів столиці. Втім, ситуація на Лівобережжі, зокрема в районі Русанівських садів, залишається під загрозою у разі серйозного руйнування гідроелектростанції.

Читайте також – Київська ГЕС під загрозою через загрози російських пропагандистів.

Please Post Your Comments & Reviews

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *